O nás

TOSHULIN je světovým lídrem ve výrobě multifunkčních CNC obráběcích strojů a soustruhů se svislou osou obrábění. Naše stroje se vyznačují po celá desetiletí výjimečnou životností, přesností a spolehlivostí.

Struktura společnosti

Společnost TOSHULIN byla založena v roce 1949 a od roku 1998 má formu akciové společnosti. V roce 2009 dochází k převzetí obchodní společnosti Strojimport a.s., dlouhodobě působící v oblasti strojírenství na významných trzích celého světa.

Čína je samostatnou kapitolou zájmu TOSHULIN. Tato země dnes patří k největším a nejdůležitějším trhům s obráběcími stroji na světě a je proto přirozené, že TOSHULIN jako výrobce světového významu chce na tomto trhu budovat pozice. Tržní pozice je spojena se založením dceřiné společnosti a postupným budováním zázemí a kontaktů.

Společnost TOSHULIN se v roce 2018 rozrostla o další firmy: TOS Kuřim – OS a ČKD Blansko – OS. Tato akvizice přinesla rozšíření nabídky strojů kromě horizontálních obráběcích center také o velká  portálová obráběcí centra a svislé soustruhy s velkými průměry upínacích desek od čtyř metrů výše.

V roce 2018 získal TOSHULIN prostřednictvím své pobočky TOS USA Inc. také americkou společnost Pilsen Imports, Inc., která je již více než 25 let naším výhradním prodejním a servisním partnerem na americkém trhu.